Училище по математика “Питагор” с огромно удоволствие съобщава, че Асен Александров прие предложението да стане част от каузата “Питагор” в ролята му на директор на прогимназиалния и гимназиален курс.
“Добре дошъл на г-н Александров! Той става част от семейството на “Питагор” и новия стопанин на гимназия и прогимназия “Питагор”. Радвам се, че си част от нас!”, каза основателят и собственик на Училище по математика “Питагор” Михаил Кръстев.
“Благодаря, че ме приемате! Аз пък се радвам, че най-после ще мога да дам силите си там, където съм най-силен – в математиката. Защото аз съм математик по душа! Образованието е част от моята същност. Искам в това училище да изградим силна общност и да стане популярно като училище, което има посока и смисъл”, заяви в отговор Асен Александров.
Г-н Александров е изключителен професионалист и значима фигура в образованието.
Математик по образование, Асен Александров е възпитаник на Софийската математическа гимназия, след което завършва математика в Пловдивския университет.
Има богата професионална кариера с изключителни постижения:
От 1992 г. до 1998 г. е директор на 15-то училище “Адам Мицкевич” в кв. “Надежда”. От 2002 до 2004 г. е зам.- директор на 133-то училище “А.С.Пушкин”, а от 2004 г. до днес – директор на 51-во училище “Е. Багряна”. Бил е съветник на министрите Сергей Игнатов и Меглена Кунева, както и на служебния министър Стефан Воденичаров.
Понастоящем е съветник на министъра на образованието Красимир Вълчев.
Г-н Александров е зам.-председател на комисията по иновации в МОН, както и председател на Сдружението на директорите в системата на образованието в България. Създател и ръководител на европейски проект „Успех“ на МОН за извънкласни дейности на стойност 100 милиона лева.